MOSTY 2017 prepojili Prahu so Slovenskom

23.03.2018

Včera, 22. 3. 2018 sa uskutočnilo zverejnenie a ocenenie finálových nominácií na ocenenie MOSTY 2017, ktoré udeľuje každoročne Národní rada osob se zdravotním postižením ČR (NRZP ČR).

Poprvé sa medzi nomináciami objavil aj subjekt zo Slovenska. Za systémové odstraňovanie bariér v prostredí dopravy bola nominovaná medzi finálne aktivity a projekty Únia dopravy, pôšt a telekomunikácií SR. Ďakovný list a ocenenie za nomináciu prevzal za ÚDPT generálny tajomník, Ing. Ján Žačko.

Tým sa vytvoril aj priestor pre ďalšie aktivity spojené s dopravou a prístupu k nej tak, aby Slovensko bolo prístupné pre každého obyvateľa aj návštevníka. Zároveň tak aj ocenenie MOSTY 2017 dostalo medzinárodný rozmer, rovnako ako potreba odstraňovania bariér v európskom prostredí.

Ďakujeme všetkým členom Únie dopravy, pôšt a telekomunikácií SR za ochotu zlepšovať prostredie mobility a dostupnosti a za ich prístup a veríme, že budeme vidieť ďalšie výsledky týchto koordinovaných aktivít. V súčasnosti sa pripravuje ďalší krok s Národnou diaľničnou spoločnosťou, rovnako ako so ŽSR a ZSSK, kde pokračujú rokovania.