Národná diaľničná spoločnosť začala odstraňovať bariéry pre ŤZP motoristov

09.06.2018

Tento rok sme začali rokovania s Národnou diaľničnou spoločnosťou, ktorých  témou bolo a je systematické odstraňovanie bariér pre zdravotne postihnutých motoristov. Prvé výsledky už môžu zdravotne postihnutí motoristi vidieť a použiť na prvých čerpacích staniciach pri diaľniciach a rýchlostných cestách na Slovensku, kde boli WC pre zdravotne postihnutých vybavené prístupovým systémom Eurokľúč.  

Ďakujeme Národnej diaľničnej spoločnosti za ich prístup k zlepšovaniu služieb, ktoré využívajú nielen slovenskí motoristi, ale aj zahraniční návštevníci Slovenska. A keď že o pár dní vypukne turistická sezóna, každé takéto miesto je pre zdravotne postihnutých motoristov prínosom a budeme radi nielen my, keď takýchto miest bude pribúdať. Čerpacie stanice s inštalovaným systémom Eurokľúč boli zaradené do zoznamu týchto miest, ktorý nájdete na linku pod nasledovným tlačidlom:

V uvedenom zozname sú aj ďalšie čerpacie stanice s týmto prístupovým systémom na WC pre ŤZP, ktoré zrealizovala spoločnosť SLOVNAFT v roku 2017.