Nový vozeň pre prepravu aj ŤZP prešiel celé Slovensko

09.10.2017

V rámci mimoriadnej prepravy pre ŤZP dňa 7. 10. 2017 v trase Košice - Bratislava bol ako prvý vozeň v rýchliku R 600 MILA SEDITA radený nový vozeň s označením Bvcmbz. Tento vozeň má aj časť pre prepravu ŤZP a sprievodcu spolu s WC pre ŤZP, čo je novinkou v rámci spacích vozňov na Slovensku. Späť bol tento vozeň radený tiež ako prvý v rýchliku R 611 INTERSPORT, a to v trase Bratislava Hlavná stanica - Košice.

Vozeň poskytla pre využitie mimoriadnej prepravy pre ŤZP spoločnosť WAGON SERVICE travel, ktorá spolu so ZSSK zaraďuje tento vozeň na prepravy v nočných rýchlikoch na Slovensku. 

Potešil nás záujem vlakových čiat o tento vozeň, rovnako ako zo strany zamestnancov ŽSR na staniciach a cestujúcich, ktorí čakali na tento vlak ako svoj spoj. Ako jedni z prvých sme tak mohli vyskúšať možnosti tohto vozu po dlhú cestu a veríme, že v bežnej prevádzke budú spokojní aj cestujúci ŤZP. Nástup do vozňa je možný aj pre vozičkára prostredníctvom zdvíhacej plošiny, ktoré sú umiestnené na staniciach ŽSR na Slovensku. Pohyb na mechanickom vozíku v časti pre ŤZP je možný po chodbičke, na WC pre ŤZP a do kupé určeného pre zdravotne postihnutého cestujúceho aj jeho sprievodcu.

Ďakujeme majiteľovi vozňa, spoločnosti WAGON SERVICE travel, rovnako tak ZSSK, ŽSR a Ministerstvu dopravy a výstavby SR za možnosť využitia tohto vozňa, ktorý sa zároveň prezentoval v prevádzke cez celé Slovensko.