Sila, pokora a pomoc druhým... to je PARASPORT24

03.07.2019

Naše občianske združenie nielen že samo vytvára nástroje pre odstraňovanie bariér, ale snažíme sa aj prepájať také aktivity, ktoré majú zmysel a význam pre ľudí, ktorí potrebujú pomoc a podporu. OZ Parasport24, ktoré je známe svojimi Tour po Slovensku (v tomto roku bol 12. ročník) by sa dalo charakterizovať slovami ako skromnosť, pokora, sila, výzva, ale aj roky bez podpory, otázkami typu: Prečo to robíš, ochota pomáhať a handbike. A isto by sa našlo ešte viacej slov... a okrem iného, aj Koncert bez bariér, ktorý bude v tomto roku v Trenčíne. 

A práve takéto združenia, ktoré v podstate z ničoho vybudovali pojem a systém pomoci, sú často v pozadí napriek tomu, že ich výsledky sú vidno v mnohých rodinách, ktorým finančne pomohli a nielen tam... Nás zaujalo to, že ich sila sa prejavuje nielen na cestách pri každoročných Tour po Slovensku, kedy v každej zastávke pomôžu niekomu, kto to potrebuje, ale aj pokora, odhodlanosť a chuť dokázať to, že je možné pomáhať aj vtedy, keď mnohí z tohto združenia by možno potrebovali pomoc sami. 

Slovensko ako štát vytvára nástroje na odstraňovanie bariér rovnako ako iné systémové opatrenia, ktoré však v praxi a reálnom živote mnohých zdravotne postihnutých sú niekde ďaleko, v teórii. A pak nastupuje tretí sektor, ktorý bez financií, ale s takýmto odhodlaním vytvorí to, čo je treba. A je na štátu ako na autorite, či takéto riešenia prijme, alebo nie. Parasport24 je jedným z príkladov, aké na Slovensku sú v širšom zastúpení, ale nevie sa o nich všade. A keď by mal štát niekto podporovať, tak toho, kto vykonáva aktivity, ktoré sú vidieť a to nielen na papieri v nejakej zložke.

Držíme palce ľuďom z Parasport24 a veríme, že nájdeme s nimi priestor na spoluprácu, nakoľko tam u nich a za nimi je vidno výsledok. S takýmito organizáciami chceme spolupracovať. Nie s tými, ktoré deklarujú a výsledok nie je vidieť... pekný deň všetkým a dovolenkárom pekné počasie a oddych...

Fotogaléria z Parasport24 Tour 2019 ... otvorte si, stoja za to :-)

Ak chcete vedieť o týchto ľuďoch viac, kliknite na nasledujúce tlačidlo