SLOVNAFT pamätá na zdravotne postihnutých motoristov

31.05.2018

Poskytovanie služieb zdravotne postihnutým zákazníkom má aj niektoré špecifiká, ktoré napriek tomu, že v Európe sú bežné, tak na Slovensku sú novinkou. Jeden z takýchto štandardov vybavenia pre zdravotne postihnutých je miestnosť na hygienu pre zdravotne postihnutých, ktorá je na Slovensku ako prvá vytvorená spoločnosťou SLOVNAFT na čerpacej stanici v Zelenči pri diaľnici D1. 

Takto nás informoval pán Ladislav Procházka zo spoločnosti SLOVNAFT: "Po rekonštrukcii čerpacej stanice Zeleneč sme okrem samostatnej toalety pre telesne postihnutých, ktorá je štandardom na našich diaľničných staniciach, zriadili aj miestnosť pre hygienu telesne postihnutých. Jej súčasťou je špeciálna posteľ s antialergickým matracom a nosnosťou do 150 kg. Obe miestnosti sú vybavené eurokľúčom".

Zdravotne postihnutí motoristi aj cestujúci tak majú nielen možnosť použitia WC, ale aj možnosť vykonania hygienických úkonov, ktoré si  mnohý človek bez postihnutia ani neuvedomuje a nevie predstaviť. Toto určite ocenia stomici, a nielen oni...

SLOVNAFT tak opäť ukázal, že kvalita služieb je dôležitá pre každého zákazníka a že k zdravotne postihnutým zákazníkom pristupujú citlivo a podľa ich potrieb. 

Zároveň pripomíname, že spoločnosť SLOVNAFT inštalovala na svojich 19 čerpacích staniciach prístupový systém Eurokľúč. V súčasnosti pripravujeme spolu s Národnou diaľničnou spoločnosťou a ďalšími subjektmi ďalšie opatrenia, ktoré by mali byť po celom Slovensku pre našich aj zahraničných motoristov a cestujúcich v cestnej doprave. Medzi participujúce spoločnosti spadá aj SLOVNAFT...