Systém Eurokľúč ostáva bez zmeny

06.11.2017

Včera sme dostali správu o údajnej pripravovanej zmene systému Eurokľúč z klasických mechanických na elektronické zámky, do ktorej údajne vstupujú inštitúcie Európskej únie. Táto správa nie je novinkou, na toto sa už pýtali majitelia Eurokľúčov v minulosti a na základe toho uverejňujeme toto vyjadrenie:

Systém Eurokľúč je patentovaný od roku 1986 a od tej doby došlo k vytvoreniu stoviek tisíc prístupových miest v celej Európe a počet majiteľov Eurokľúčov je možné odhadovať minimálne na milióny, ak nie desiatky miliónov zdravotne postihnutých občanov EÚ, ktorí tak majú prístup k svojim potrebám bez čakania na obsluhu. 

Na základe preverenia informácie o údajnej zmene môžeme uviesť, že žiadna zmena sa vzhľadom na funkčnosť, systém zabezpečenia a overenie fungovania systému dlhými desaťročiami v praktickom rozsahu nepripravuje a že systém Eurokľúč ostáva taký, aký je v dnešnej podobe.

Zároveň si dovoľujeme upozorniť na hodnovernosť a objektivitu zdrojov takýchto informácií, ktoré môžu byť vydávané aj účelovo. Ostatné aspekty preverovať nebudeme.