Výstava Czech Raildays 2018 pamätá aj na zdravotne postihnutých cestujúcich vlakom

18.06.2018

V dňoch 19. 6. až 21. 6. 2018 sa otvára v Ostrave areál medzinárodného veľtrhu - Dny koľajovej techniky 2018 pod názvom Czech Raildays 2018.

V rámci tohto podujatia bude vystavovaný aj ležadlový vozeň spoločnosti WAGON SERVICE TRAVEL s.r.o. Bratislava pre možnosť prepravy zdravotne postihnutých cestujúcich, ktorý je špeciálne upravený tak, aby zdravotne postihnutý cestujúci mohol bezpečne a komfortne nastúpiť, mal v svojom kupé komfort k preprave a samozrejme aj dostupné WC pre ŤZP, kde sa može pohybovať aj na elektrickom vozíčku. Vozeň v rámci tohto veľtrhu je umiestnený v expozícii K 31, kde ho môžu priamo vidieť návštevníci tejto akcie.

Tento exponát je jedným z príkladov inovatívneho prístupu k osobnej preprave zdravotne postihnutých cestujúcich na území Slovenska, kde preprava už funguje medzi Humenným a Bratislavou cez Žilinu v obi dvoch smeroch. Zároveň ide o pozitívnu prezentáciu Slovenska a spolupráce medzi mimovládnymi organizáciami so železničnými spoločnosťami na Slovensku.

Ďakujeme usporiadateľom veľtrhu za umožnenie prezentácie tohto vozňa tak, aby sa s ním mohli zoznámiť nielen železničné spoločnosti, ale aj verejnosť.

Bližšie informácie k tejto akcii v Českej republike s týmto ojedinelým exponátom nájdete pod nasledujúcim tlačidlom: