Aktuality

Čo je u nás aktuálne...

Je veľa tých, ktorí poznajú podchod Trnavské mýto v Bratislave, ktoré je nielen jedno z najfrekventovanejších miest v hlavnom meste, ale donedávna bolo aj postrachom pre tých, čo mali problém s mobilitou. Popis nemusíme uvádzať, tento podchod bol typickým príkladom bariérovosti na Slovensku.

Dňa 17. septembra tohto roku sme podali návrh na zadefinovanie Európskeho dňa bez bariér medzi významné dni, ktorý bol odoslaný Predsedovi Európskej komisie a predsedovi Európskeho parlamentu.

Tento týždeň sa na pôde Žilinskej univerzity uskutočnil pracovný seminár k medzinárodnému projektu s názvom Governance of the Interoperability Framework for Rail and Intermodal Mobility skratka GOF4R. Tento projekt, ktorého cieľom je vytvorenie univerzálnej aplikácie pre cestujúcich od MHD po medzinárodnú osobnú prepravu, je jedinečný v jednej...

Včera sme dostali správu o údajnej pripravovanej zmene systému Eurokľúč z klasických mechanických na elektronické zámky, do ktorej údajne vstupujú inštitúcie Európskej únie. Táto správa nie je novinkou, na toto sa už pýtali majitelia Eurokľúčov v minulosti a na základe toho uverejňujeme toto vyjadrenie:

Pred niekoľkými dňami nás oslovili nemeckí kolegovia venujúci sa problematike bariér a hlavne prístupnosti pre zdravotne postihnutých s tým, že jeden z ich projektov je projekt mapy prístupnosti krajín EÚ pre potreby hlavne zdravotne postihnutých turistov a návštevníkov miest z iných krajín.

Včera bolo zahájené medzinárodné rokovanie k projektu Bez hraníc a bariér, ktoré dnes bude v Banskej Bystrici pokračovať. Bol tak nielen zahájený projekt samotný, ale boli otvorené niektoré zásadné otázky v oblasti bariér a ich odstraňovania v súčasnom slovenskom prostredí.

umelecký fotograf Yaro M. Kupčo zaslal pár svojich fotografií z ciest po Vysokých Tatrách a okolí. Ďakujeme mu za jeho postrehy a vidíte, že aj zdravotne postihnutý človek má také isté umelecké možnosti ako človek bez postihnutia.