Národná diaľničná spoločnosť odomyká pre ŤZP motoristov Slovensko Európe

19.06.2018

Ako sme už informovali, Národná diaľničná spoločnosť sa pridala po našich rokovaniach k spoločnosti Slovnaft a začala inštalovať zámkové vložky Eurokľúč tam, kde má svoj dosah. V posledných dňoch pribudli WC pre ŤZP s prístupovým systémom Eurokľúč na ďalších miestach na Slovensku. To, že k tejto téme NDS pristupuje systematicky svedčí aj ďalší fakt. Teraz boli vybavené Informačne predajné miesta pri vstupoch na Slovensko a NDS vytvára postupne sieť miest pre ŤZP motoristov v európskom štandarde, kde Eurokľúč je samozrejmosťou.

Ak by sme to mali povedať športovou terminológiou, tak ako prvý bežec začal inštalovať Eurokľúč na čerpacích staniciach Slovnaft, ktorý vybehol na slovenské cesty. Teraz s ním beží aj Národná diaľničná spoločnosť, ale máme informácie, že ďalší bežci pripravujú vybavenie na tento beh pre zdravotne postihnutých a niektorí už pomalu obliekajú dres so svojím logom, ktoré pak bude na zozname miest s prístupovým systémom Eurokľúč.

Aktuálny zoznam miest s prístupovým systémom Eurokľúč na Slovensku nájdete pod nasledovným tlačidlom

Ďakujeme Národnej diaľničnej spoločnosti a všetkým ďalším, ktorí zvažujú pripojenie k tomuto behu po slovenských diaľniciach a cestách pre zdravotne postihnutých. Význam je veľký... Národná diaľničná spoločnosť odomyká pre zdravotne postihnutých motoristov Slovensko Európe.

WC na odpočívadle pri diaľnici. Foto: Ing. Vladimír Svrček
WC na odpočívadle pri diaľnici. Foto: Ing. Vladimír Svrček