Pre žiadateľov

V prípade, že ste osoba, ktorá vlastní preukaz ŤZP alebo ŤZP/S a máte diagnózu chronického charakteru v oblasti tráviaceho traktu, alebo pohybového ústrojenstva spolu s tým, že ste občan Slovenskej republiky, prípadne zahraničný občan uhrádzajúci si zdravotné poistenie na Slovensku, môžete požiadať o túto malú, ale často dôležitú pomôcku, ktorá je určená práve takým pacientom. Táto pomôcka sa volá Eurokľúč a ide o systém prístupu k miestam, ktoré sú dôležité pre pacienta. Celý systém je opísaný na webovej stránke https://www.eurokluc.sk

Systém spočíva v tom, že pacient má vlastný kľúč k takýmto miestam, ktoré potrebuje pre svoju  intímnu a diskrétnu potrebu, prípadne pre možnosť mobility. Kľúč funguje v rámci celej Európkej únie, preto je jeho názov Eurokľúč. Celý univerzálny systém spočíva v jeho jednoduchosti. Samozrejme, že je treba rozšíriť aj miesta, ku ktorým Eurokľúč funguje. V tomto prípade je možné prostredníctvom internetu navšívit webovú stránku k tejto pomôcke na linku https://www.eurokluc.sk/euro-wc-Sk.html.

V prípade, že máte záujem o Eurokľúč, prikladáme v elektronickej podobe žiadosť, ktorú si prečítajte a po Vašom rozhodnutí nás kontaktujte na e-mailovej  adrese  eurokluc.uppz@gmail.com

Vyplnenú žiadosť vrátane podpísaného všeobecného poučenia nám zašlite:

  • Vzhľadom na urýchlenie odporúčame najprv telefonický, následne e-mailový kontakt.

Vzhľadom k tomu, že zatiaľ nie je možné zaobstaranie Eurokľúča iným spôsobom než nákupom, zasielame Eurokľúče pacientom na dobierku spolu s faktúrou poštou. Cena Eurokľúča pre SR od 13.6.2022 je určená spolu s poplatkami za doručenie a balné 64,99 Euro vrátane DPH, balného a doručenia eurokľúča. Vzhľadom k skutočnosti, že všetky aktivity spojené so začlenením eurokľúča do systému hradeného štátom sú zatiaľ neúspešné, je možný iba jeden spôsob a síce oprávnená osoba má možnosť zakúpenia vlastného eurokľúča.

Vyplnenú žiadosť odošlite na adresu: OZ Bez bariéry, Jaseňová 2, 900 42 Miloslavov, v prípade potreby nás kontaktujte telefonicky.

Žiadosť o Eurokľúč k stiahnutiu je platná a otvoriť ju môžete klikom na nasledovné tlačidlo:


V kazdom prípade nás môžete kontaktovať na e-mailovej adrese eurokluc.uppz@gmail.com, alebo na e-mail kancelaria.uppz.sk@gmail.com.

V prípade potreby nás kontaktujte telefonicky na 0948 497 245

Sme radi, že môžeme aj tokto prispieť k zvýšeniu kvality života pacientov na Slovensku a otvoriť Slovensko aj zdravotne postihnutým návštevníkom našej krajiny.

Bez bariéry - Národná platforma proti bariéram,  Korešpond. adresa: Jaseňová 2, 900 42 Miloslavov                                                                                                 
IČO 50292609                                                                                                                                                                                                    
DIČ 2120288511                                                                                                                                                                                                   
 
Telefon +421 948 497 245
                                                                                     
E-mail: kancelaria.uppz.sk@gmail.com                                                                                                                     
 č.ú. SK22 1111 0000 0014 3254 1016                BIC/SWIFT code: UNCRSKBX
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!