Pre pacientov

V prípade, že ste pacient, ktorý vlastní preukaz ŤZP alebo ŤZP/S a máte diagnózu chronického charakteru v oblasti tráviaceho traktu, alebo pohybového ústrojenstva spolu s tým, že ste občan Slovenskej republiky, prípadne zahraničný občan uhrádzajúci si zdravotné poistenie na Slovensku, môžete požiadať o túto malú, ale často dôležitú pomôcku, ktorá je určená práve takým pacientom. Táto pomôcka sa volá Eurokľúč a ide o systém prístupu k miestam, ktoré sú dôležité pre pacienta. Celý systém je opísaný na webovej stránke https://www.eurokluc.sk

Systém spočíva v tom, že pacient má vlastný kľúč k takýmto miestam, ktoré potrebuje pre svoju  intímnu a diskrétnu potrebu, prípadne pre možnosť mobility. Kľúč funguje v rámci celej Európkej únie, preto je jeho názov Eurokľúč. Celý univerzálny systém spočíva v jeho jednoduchosti. Samozrejme, že je treba rozšíriť aj miesta, ku ktorým Eurokľúč funguje. V tomto prípade je možné prostredníctvom internetu navšívit webovú stránku k tejto pomôcke na linku https://www.eurokluc.sk/euro-wc-Sk.html.

V prípade, že máte záujem o Eurokľúč, prikladáme v elektronickej podobe žiadosť, ktorú si prečítajte a po Vašom rozhodnutí nás kontaktujte na e-mailovej  adrese  eurokluc.uppz@gmail.com

Vyplnenú žiadosť vrátane podpísaného všeobecného poučenia nám zašlite na korešpondenčnú adresu:

  • Národná platforma proti bariéram, Bencúrova 13/A, 040 01 Košice
  • Vzhľadom na urýchlenie odporúčame najprv telefonický, prípadne e-mailový kontakt.

Vzhľadom k tomu, že zatiaľ nie je možné zaobstaranie Eurokľúča iným spôsobom než nákupom, zasielame Eurokľúče pacientom na dobierku spolu s faktúrou poštou. Cena Eurokľúča pre SR je určená spolu s poplatkami za poštovné a balné (tie v prípade osobného odovzdania neúčtujeme) 34,58 Euro vrátane DPH. V prípade, že pacient bude spadať do skupiny, ktorá má nárok na sponzorovaný Eurokľúč, upozorníme na to v komunikácii. V súčasnosti prebieha posudzovanie v rámci kategorizačného procesu začlenenia Eurokľúča do zoznamu kategorizovaných pomôcok. Hlavnou cieľovou skupinou budú sociálne odkázaní pacienti, ktorí nemajú príjem na zaobstaranie si tejto pomôcky.

Žiadosť o Eurokľúč k stiahnutiu:


V kazdom prípade nás môžete kontaktovať na e-mailovej adrese eurokluc.uppz@gmail.com, alebo na e-mail kancelaria.uppz.sk@gmail.com.

V prípade potreby nás kontaktujte telefonicky na 0911 365 266.

Sme radi, že môžeme aj tokto prispieť k zvýšeniu kvality života pacientov na Slovensku a otvoriť Slovensko aj zdravotne postihnutým návštevníkom našej krajiny.