Aktuality

Čo je u nás aktuálne...

Včera, 22. 3. 2018 sa uskutočnilo zverejnenie a ocenenie finálových nominácií na ocenenie MOSTY 2017, ktoré udeľuje každoročne Národní rada osob se zdravotním postižením ČR (NRZP ČR).

dovoľujeme si Vám pripomenúť, že máme stále aktuálny dotazník k stavu bariér na Slovensku. Venujte trochu času na vyplnenie tohto dotazníka, ak ste tak neučinili, nakoľko jeho priebežné výsledky sú docela zaujímavé.

Tento mesiac, ako každý rok, ocení NR ZP ČR projekty a aktivity za rok 2017, ktoré majú najväčší pozitívny dopad na život zdravotne postihnutých občanov Českej republiky. Medzi nominovanými subjektmi a občanmi je aj jeden slovenský subjekt, ktorý začal systematicky odstraňovať bariéry v prostredí svojich členských organizácií, a síce Únia dopravy,...

Včera, 9. 3. 2018, tesne po tom, čo bol opätovne zapálený olympijský oheň v juhokórejskom Pchjongčchangu, kde sa začalo najväčšie svetové športové podujatie zdravotne postihnutých športovcov, má Slovensko prvý velký úspech.

Minulý mesiac nás oslovilo niekoľko profesorov a predstaviteľov vedeckého charakteru, že by bolo vhodné výstúpiť s našou problematikou bariér na jednej z konferencií vedeckých zväzov. Keďže inovatívne prístupy sú nutnou súčasťou zmien vo vzťahu k bariérovosti, prijali sme takúto možnosť a pripravili prezentáciu, ktorá bola určená na túto akciu.

Včera, dňa 3. 3. 2018, sme sa zúčastnili pracovného stretnutia k téme riešenia verejných priestorov v Prešove. Tohto rokovania sa zúčastnili okrem architektov mesta Prešov a obyvateľov tohto mesta aj mimovládne organizácie, ktoré sa podieľajú ne zlepšovaní prostredia v tomto meste.

Radi zverejňujeme pozvánku. ktorá nám došla od kolegov z Českej republiky, na ktorej nás zaujala nielen slávnostná akcia, ale hlavne usporiadateľ, Asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených České republiky, nakoľko je vidno, že v Česku sa zamestnávaniu zdravotne postihnutých a vytváraniu podmienok pre zdravotne postihnutých zamestnancov venujú...

ako sme avizovali, aj tento rok sa bude konať medzi Liptovským Mikulášom a Liptovským Hrádkom ďalší ročník Barlatonu. Termín tejto udalosti bol posunutý na 2. 6. 2018, takže môžete svojim deťom a vnúčatám dať ďalší darček ku Dňu detí v podobe vychádzky či výletu spojeného s poznaním krásnej Liptovskej prírody a pomocou zdravotne postihnutým.

Dňa 15. 2. 2018 sme absolvovali ďalšie rokovanie so spoločnosťou ŽSR k našim návrhom spojených so zvýšením informovanosti a následne aj komfortu cestovania ŤZP cestujúcich v železničnej stanici Poprad - Tatry s prístupom do Vysokých Tatier.

Včera, 14. 2. 2017 sa stal Liptovský Hrádok významným mestom pre celé európske prostredie bezbariérovosti. Po výberu osoby, čo sme avízovali na našom webe pred niekoľkými dňami, sme slávnostne odovzdali v mene nielen našej organizácie, ale aj v mene patentu Eurokľúč ako nástroja na odstraňovanie bariér v európskom prostredí, menovací dekrét novému...

Dnes, 13. 2. 2018 sa v priestoroch OZ Útočište Košice a n. o. Oáza konalo pokračovanie rokovania k problematike bezdomovectva na železničných staniciach. Témou dnešného prípravného koordinačného rokovania bola ŽST Košice.

Problematika odstraňovania bariér sa posúva do prostredia, ktoré je kompetentné a odborne spôsobilé ju zmeniť. Preto sa na Vás obraciame so žiadosťou o trochu času a vyplnenie nášho dotazníka, ktorý bude predložený v rámci navrhovaných zmien.