Zdravotné postihnutie ako cesta k naplneniu cieľov

06.01.2018

Zdravotné postihnutie či už úraz, alebo zistená choroba sú aj príčinou dopadov na psychiku a myslenie človeka, na jeho vnútorné pocity a prijímania okolia. Vo väčšine prípadov človek upadá do depresií a stresov. Lenže môže to byť aj inak a aj zdravotne postihnutý človek nájde uplatnenie v spoločnosti a dosiahne porovnateľných a vzhľadom k svojmu postihnutiu aj lepších výsledkov svojej práce.

Prvým príkladom, o ktorom sme písali, je umelecký fotograf Yaro M. Kupčo z Piešťan. Jeho fotografie poznajú ľudia po celej Európe.

Druhým takým človekom je rezbár Dalibor Novotný ... proste Dalo z Liptovského Hrádku. Namiesto toho, abysme hovorili o jeho osobe, pozrite si videá, ktoré boli o tomto človeku natočené. A ešte jeden dodatok... tú lavičku, na ktorej sedí na fotografii, tu si vyrobil sám, okrem iných vecí z dreva.

Pozdravujeme Dala aj Ivana (mimochodom, aj bezbariérový vstup do domu robili sami) a želáme im veľa radosti zo života, veľa nápadov a šťastia a hlavne plné zdravie v rámci možností a slnko v duši...

A keď si myslíte, že postihnutím začínajú iba problémy, spomeňte si na nich...

A takto si robili tito chlapi bezbarierovy pristup a sami... pozrite si fotky...