Barlatón 2018 bol úspešný - aktualizácia

03.06.2018

Včera, 2. 6. 2018, sa uskutočnil medzi Liptovským Mikulášom a Liptovským Hrádkom ďalší ročník Barlatónu, čo je nielen víkendová akcia Komunitnej nadácie Liptov, na Liptove, ale hlavne aktivita zameraná na podporu a pomoc zdravotne postihnutým v tomto regióne.

Komunitná nadácia Liptov pripravila trasy pre bežcov, cyklistov, ale hlavne pre chodcov a zdravotne postihnutých, z ktorých sa mnohí zúčastnili aj na invalidnom vozíku, či s barličkami. Na štarte sa zišli zakladatelia Dalibor Novotný a Ivan Šobáň, primátori Liptovského Mikuláša a Liptovského Hrádku, predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja, mnoho ďalších osobností a hlavne vozičkári, rodiny s deťmi, a ďalší, ktorí absolvovaním trasy medzi týmito mestami prispeli na handbike pre zdravotne postihnutého Tomáša Mikšovského. V cieli každý účastník obdržal medailu Barlatón od olympijského viťaza, chodca Mateja Tótha.

V rámci tejto akcie sme spolu s Komunitnou nadáciou Liptov a ambasádorom eurokľúča na Slovensku a otcom myšlienky Barlatónu Daliborom Novotným odovzdali tri eurokľúče trom zdravotne postihnutým športovcom a účastníkom tohtoročného Barlatónu. Jednou z obdarovaných bola aj zdravotne postihnutá Dominika na handbiku, ktorej ďakovný pohľad s vďakou a stisk ruky pri odovzdávaní eurokľúča, sú nezabudnuteľné...

Potešilo nás aj to, že táto akcia otvorila aj ďalšie konkrétne veci dotýkajúce sa bariér v tomto regióne, na ktorých sa chcú verejné samosprávy a iné inštitúcie podieľať a niektoré mestá aj pripravujú opatrenia pre zlepšenie prostredia mobility.