Barlaton 2018 - už je to tu...

16.02.2018

Vážení priatelia,

ako sme avizovali, aj tento rok sa bude konať medzi Liptovským Mikulášom a Liptovským Hrádkom ďalší ročník Barlatonu. Termín tejto udalosti bol posunutý na 2. 6. 2018, takže môžete svojim deťom a vnúčatám dať ďalší darček ku Dňu detí v podobe vychádzky či výletu spojeného s poznaním krásnej Liptovskej prírody a pomocou zdravotne postihnutým.

Hlavný usporiadateľ tejto akcie, Komunitná nadácia Liptov, pripravila prihlašovací formulár na túto akciu, ktorý si môžete otvoriť pod nasledovným tlačidlom a zaregistrovať buď seba, alebo tým z Vašej organizácie. My sa samozrejme, tejto akcie zúčastníme tiež.

Ak neviete, čo je Barlaton, vrátime sa o pár rokov nazad a pripomenieme, že vtedy dvaja zdravotne postihnutí, Dalibor Novotný (rezbár) a Ivan Šobáň (básnik, člen Slovenského zväzu spisovateľov), prešli na barličkách trasu z Liptovského Mikuláša do Liptovského Hrádku sami. Túto akciu po tomto ich výkone zastrešila Komunitná nadácia Liptov a v minulom roku sa jej zúčastnilo okolo 300 účastníkov, vytvorili sa trasy pre vozičkárov, chodcov, bežcov aj cyklistov. Takže svoju trasu si vyberie každý. Časť výťažku je po akcii venovaná niekomu zo zdravotne postihnutých, takže akcia má aj charitatívny a humanitárny zámer. Veríme, že si urobíte čas. Príďte s Vašimi rodinami, alebo ako členovia firemných týmov. Liptov sa na Vás teší. 

Pozvánku Vám zasielame nielen my, ale hlavne Komunitná nadácia Liptov a krásne prostredie dvoch miest, Liptovského Hrádku a Liptovského Mikuláša. Trasa je dlhá cca 13 km a keď to chodia ľudia na invalidných vozíčkoch a na barličkách, tak to zvládnete tiež...