Vzácne slová poďakovania

07.08.2018

Keď človek niečo robí, tak buď za sebou výsledky vidí, alebo nie. Slovensko je krajinou, ktorá bariéry búra pomaly, ale prvé výsledky sú už vidieť. O tom nasvedčuje veľa poďakovaní, ktoré sme dostali a ktoré patria aj všetkým tým, ktorí nám poskytli podnety na zlepšenie prostredia, mobility a dostupnosti základných ľudských potrieb pre zdravotne postihnutých nielen obyvateľov, ale aj návštevníkov Slovenska. 

Musíme si priznať, že je veľa čo zlepšovať a že rovnako ako odstraňovanie bariér je beh na dlhé trate za málo peňazí, tak sú aj ďalšie oblasti života, ktoré sú v pozadí napriek tomu, že robia Slovensku pozitívnu reklamu po celom svete. Do tejto oblasti spadá aj šport postihnutých športovcov, ktorý oproti sportu zdravých športovcov nie je podporovaný tak, aby sa mohol rozvíjať od detských rokov po dospelosť. A pritom Slovensko má veľa úspešných športovcov, ktorí nám získavajú a vozia medaile z celého sveta. 

Jedným zo zdravotne postihnutých športovcov je aj strelec Radoslav Malenovský. Jeho slová poďakovania hovoria sami za seba a patria nielen nám, ale všetkým, kto s nami spolupracujú:  ...  "Na Slovensku sa ešte ľudia majú čomu učiť a Slovensko má v týchto veciach pred sebou ešte dlhú cestu. No práve aj vďaka ľuďom ako ste Vy, sa niekam pomaličky posúvame. ... Tiež Vám prajem veľa úspechov vo Vašej činnosti."

A takíto ľudia si zaslúžia nielen úctu, ale aj vytvorenie podmienok pre úspešné reprezentovanie Slovenska, ktoré prináša ďalšie a ďalšie medaile a uznanie po celom svete. Veríme, že Slovensko raz bude krajinou otvorenou a bez bariér pre každého obyvateľa aj návštevníka a že športovci so zdravotným postihnutím budú mať lepšie podmienky pre svoje potreby spojené s reprezentáciou Slovenska. A presne ako hovorí Rado... Slovensko sa má ešte veľa učiť, aj keď príkladov je veľa, často ich stačí iba vhodne použiť a nevymýšľať vymyslené. 

Prajeme veľa úspechom Radovi aj ostatným športovcom so zdravotným postihnutím s tým, že my sa snažíme o to, aby sa nemuseli obávať o to, či je niekde dostupné WC pre ŤZP, alebo či je bezbariérový prístup k tomu či onému miestu či budove v ich rodnej krajine.